• LV
 • UK
 • sta-latvia-1.jpg
 • sta-latvia-2.jpg
 • sta-latvia-3.jpg
 • sta-latvia-4.jpg
 • sta-latvia-5.jpg
 • sta-latvia-6.jpg
 • sta-latvia-7.jpg
 • sta-latvia-8.jpg
 • sta-latvia-9.jpg
 • sta-latvia-10.jpg
 • sta-latvia-11.jpg
 • IMG_0467.jpg
 • 23072013244.jpg
 • regata2013_004.jpg
 • regata2013_008.jpg
 • regata2013_deti._057_.jpg
 • Tall_Ships_Races_2013_142.jpg

LBMA paplašina sadarbību ar Latvijas jahtām.

16-04-2014, Rīga

© LBMA publicitātes foto 

 

 

 

Tuvojoties 2014. gada burāšanas sezonai, arī Latvijas Burāšanas mācību asociācija nopietni sāka domāt par saviem nākotnes plāniem. Regate Tall Ships Races 2013 Rīgā tika veiksmīgi noorganizēta un nākamā iespēja sarīkot līdzīgu pasākumu Latvijā var pavērties tikai pēc vairākiem gadiem (ne ātrāk kā 2021. gadā).

Protams, gatavošanās nākamajai regatei un dalība ikgadējās Tall Ships Races regatēs joprojām ir viena no galvenajām prioritātēm, bet ko darīt atlikušajā laikā?

Un tad radās ideja.

Apspriežoties ar pieredzējušiem burātājiem un kapteiņiem, nonācām pie secinājuma, ka Latvijā ir  gana daudz burāt gribētāju, kuriem nav savu jahtu, uz kurām burāt, kā arī ir pietiekami daudz jahtu, kurām pietrūkst gan komandas locekļu, gan arī palīdzīgu roku pie jahtu sagatavošanas sezonai. Kāpēc gan nemēģināt šos cilvēkus savest kopā?

Un tā Latvijas Burāšanas mācību asociācija šajā pavasarī ir apzinājusi vairākas jahtas (pagaidām gan tikai sešas), kuras piekritušas piedalīties jaunā projektā. Proti, gan jahtas SPANIEL ilggadējie komandas locekļi, gan jaunpienācēji šogad palīdzēs savest kārtībā jahtas GIOTTO, WIKI, KIKI, NIRVANA, MRS. RO un KLAIDONIS. Apmaiņā pret to, jaunajiem burātājiem pieredzējušo SPANIEL kapteiņu (un, protams, arī pašu jahtu īpašnieku un kapteiņu) uzraudzībā tiks dotas iespējas iegūt pirmās zināšanas par jahtu uzbūvi, burāšanas pamatiem un darbu komandā. Mēs ceram, ka visas šīs iemaņas vēlāk  palīdzēs jaunajiem burātājiem veiksmīgi piedalīties šī gada Tall Ships Races 2014. Iespējams, kāds no burātājiem kļūs arī par pastāvīgu kādas jahtas komandas locekli un palīdzēs tām arī vietēja mēroga sacensībās.

Pirmie rezultāti jau ir. Pagājušajā nedēļā ūdenī veiksmīgi tika ielaista jahta „Nirvana”, šajā nedēļā tiks turpināti darbi arī pie „Klaidoņa” un „Giotto”.

Nu tikai atliek skatīties, kā mums visiem kopā veiksies!

Lieki atgādināt, ka šajā projektā ir aicināti piedalīties arī citi – gan jahtas, gan interesenti! Un, protams, īpašu uzsvaru liekam uz jauniešiem! Un kas zina, varbūt jau uz 2017. gadu, kad Tall Ships Races notiks tepat kaimiņvalstī Lietuvā (Klaipēdā), no Latvijas sacensībās jau piedalīsies vairākas jahtas!

Visiem veiksmi vēlot,

Jūsu LBMA

Jahta SPANIEL uzsākusi komandu komplektāciju pārdzīšanas posmiem un Tall Ships Races 2014 regatei

15-04-2014,

                                                                                                                                                    © LBMA publicitātes foto

 

Jahta SPANIEL, pašlaik kā vienīgā jahta no Latvijas, ir ieplānojusi līdzdalību TSR 2014, kas sāksies šī gada 3.jūlijā Harlingen, Nīderlande. Šī gada regate norisināsies maršrutā Harlingen – Fredrikstad (Norvēģija) – Bergen (Norvēģija) – Esbjerg (Dānija).

Kā zināms, tad regates TSR viens no nosacījumiem ir dot iespēju jauniešiem vecumā no 15 līdz 25 gadi izmēģināt savus spēkus burājot komandās, tā apgūstot praktisko pieredzi jūras burāšanā, iegūstot neaizmirstamu vasaras piedzīvojumu un veicinot starptautisko saprašanos un draudzēšanos. Jahta SPANIEL aicina interesentus pieteikties uz kādu no minētajiem posmiem, kur pieredzējušu burātāju vadībā varēs apgūt burāšanas pamatprasmes (darbs ar burām, navigācijas pamatprincipi, jahtas stūrēšana, komandas darbs utt). Detalizētāka informācija par pieteikšanās nosacījumiem atrodama SPANIEL web lapā: www.spaniel.lv

Papildus tam, burātgribētāji bez vercuma ierobežojuma un iepriekšējās pieredzes ir aicināti pieteikties Spaniel pārdzīšanas posmiem maršrutā Kanāriju salas - Madeira - Porto - LaCarunia - Brest - Jersey - Guernsey - Harlingen. Pārdzīšana sadalīta posmos:

Kanāriju salas- Madeira;

Madeira-Porto;

Porto-LaCarunia-Brest;

Brest-Jersey-Guernsey-Harlingen.

Šie pārdzīšanas posmi var būt interesanti ne tikai cilvēkiem bez iepriekšējas pieredzes, bet arī Latvijas burātājiem, kuriem kvalifikācijas celšanas nolūkos nepieciešama jūras prakse. Deatalizēta informācija par pieteikšanos uz minētajiem posmiem: www.spaniel.lv vai uz e-pastu: kapteinis.ugis@inbox.lv

Piedzīvojumi ar Zelta lauvu

14-03-2014, Rīga

Tuvojoties pavasara un līdz ar to burāšanas sezonai, mēs turpinām publicēt pagājušā gada Tall Ships races dalībnieku iespaidus. 5 no Latvijas kadetiem bija dota iespēja burāt uz Nīderlandes burinieka „Gulden Leeuw”. Nemaz nezinājām, ka jaunieši, esot uz kuģa, ir rakstījuši tādu kā grāmatu. Tāpēc interesentiem piedāvājam palasīt viņu un citu valstu jauno burātāju piedzīvojumus.

Lasīt visu stāstu

Spaniel pirmie šķērso finiša līniju! (papildināts ar video)

01-09-2013, Rīga

LBMA publicitātes foto

31/07/2013 23:12 pēc Latvijas laika, Latvijas jahta Spaniel sīvā cīņā ar Beļģijas jahtu Tomidi, kā vienīgie Tall Ships Races dalībnieki, finišējuši pēdējā TSR 2013 posmā Rīga - Ščecina. Pārējie finišēja jau 1.augustā.

Spaniel ļoti sīvā cīņā burtiski izrāva godpilno titulu - Pirmie, kas šķērsojuši finiša līniju. Tomidi, kas ir ļoti ātra jahta, ar ļoti profesionālu kapteini - Dirk Gunst, divkāršējo Whitebread sacensību dalībnieku - līdz pēdējam mirklim kāpa uz papēžiem Spaniel un tās pieredzējušajam un azartiskajam kapteinim Silardam Kamergrauzim. Pēc neoficiālām ziņām, abas komandas pēdējas 6-7 stundas pavadīja uz jahtas bortiem, atkantējot jahtas, cik vien tas bijis iespējams. Gala rezultātā, neraugoties uz to, ka Tomidi bijis lielāks ātrums, Spaniel pieticis laika un distances, lai par pusstundu ātrāk nofinišēt un iegūt 18 balvu pa 16 gadiem, kopš Spaniel piedalās TSR regatē - vislielāko balvu skaitu, kādu kāda no C klases jahtām izcīnījusi līdz šim.

Neraugoties uz to, ka uz ūdens Spaniel bija ātrākā regates dalībniece, gala rezultātu noteikšanai tiek pielietota sarežģīta formula un katram kuģim piemērotā balle - koeficients, ar kuru tiek pareizināts distancē pavadītais laiks. Pēc rezultātu pārrēķina jahta Spaniel ir ieguvusi 4 vietu savā klasē. Apsveicam Spaniel.

 

Pielikumā video rullītis, kā notika cīņa par godpilno rezultātu.